in Cortana

Górnicy Bitcoinów sprzedali 63% więcej monet niż wygenerowano w ciągu jednego dnia

Wraz z wczorajszą korektą eterenu (ETH) i wieloma żetonami DeFi rozlewającymi się również na bitcoin (BTC), górnicy bitcoinów sprzedali BTC 844 (9,5 mln USD) w ciągu jednego dnia, czyli 63% więcej monet niż wygenerowali w tym samym okresie czasu.

Ponadto, zgodnie z danymi z Bajtree, górnicy nadal rozładowują więcej bitcoinów niż wydobyli w tym tygodniu, przy czym w ciągu ostatnich 7 dni odnotowano odpływ netto BTC 812. Poziom cotygodniowych odpływów z górników jest mniej więcej zgodny z danymi z zeszłego tygodnia, choć oznacza on znacznie większą sprzedaż ze strony górników w porównaniu z sytuacją w połowie sierpnia, kiedy to cotygodniowe odpływy kształtowały się na poziomie BTC 171.

Górnicy Bitcoinów sprzedali 63% więcej monet niż wygenerowano w dniu 102
Źródło: terminal.bytetree.com, UTC 11:05
Na zmianę sald górników zwrócił uwagę również dostawca usług analitycznych CryptoQuant, nazywając odpływy „niezwykle duże“ i dodając, że część monet została wysłana na giełdy.

Bitcoin Miners Sold 63% Więcej monet niż wygenerowane w dniu 103
Górnicy wysyłający większe ilości Bitcoin Evolution na giełdy, aby je odciążyć, mogą mieć negatywny wpływ na ceny. Jednakże górnicy mają również możliwość wyładowania monet za pośrednictwem pozagiełdowych usług handlowych, co nie ma takiego samego bezpośredniego wpływu na ceny rynkowe.
Komentując wiadomości, jeden z użytkowników Twittera w tym samym wątku ostrzegał o „Dużej korekcie na swojej drodze“, podczas gdy inny wskazywał, że odpływy górników w obszarze od 400 do 600 BTC jest „nie aż tak duży“. Wolumen handlu BTC w ciągu 24 godzin przekroczył dziś 18 mld USD.

„Baseny to w zasadzie podmioty przelotowe – czyli nagrody blokowe są niemal natychmiast rozdawane ich górnikom. Nigdy nie widziałem żadnych dowodów na to, że odpływy portfeli są wskaźnikiem predykcyjnym dla jakichkolwiek ruchów na rynku. Czyżby?“ dodał inny użytkownik.

W czwartek (11:17 UTC), w ciągu ostatnich 24 godzin po wczorajszej wyprzedaży, Bitcoin wciąż spadał o ponad 1%, obecnie handlując po 11,292 USD za monetę. W ciągu ostatnich 7 dni, moneta spadła o prawie 1%.